Špindlerův Mlýn

RESORT

provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. 

AREÁL SVATÝ PETR

Je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně. Každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu 3 lanové dráhy a pět vleků. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U- rampy. V rámci celého Špindlerova Mlýna (5 lanových drah a 11 vleků) platí jednotné jízdné. S areálem Medvědín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU. Návštěvníci Špindlerova Mlýna zde najdou dostatek restaurací, lyžařských a snowboardových škol, večerního využití volného času - bazény, bowlingové dráhy, bobovou a sáňkařskou dráhu, diskotéky a v neposlední řadě i každodenní možnost večerního lyžování na kvalitně osvětlené sjezdové trati Hromovka, kde byla v r.2005 postavena nová, rychlejší čtyřsedačková lanová dráha. 

p237189-th 

AREÁL MEDVĚDÍN

Je lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky je stále více vyhledáván lyžaři, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunečných svazích. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu. Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi doporučujeme areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark s vlastním vlekem určený snowboardistům. Běžecké tratě na Horních Mísečkách jsou častým vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou každodenně kvalitně upravené běžecké tratě, které jsou výchozím místem na hřebenové túry.  

AREÁL LABSKÁ

Byl vybudován na trase původního lyžařského vleku Labská. Trasa nové lanové dráhy je oproti původní o 300 m prodloužena, vede tedy až k běžecké trati na Horní Mísečky. Také sjezdová trať byla prodloužena a rozšířena. Pro ZS 2006/2007 bylo na Labské dobudováno kompletní technické zasněžování. 

SNOWPARKY

BURTON SNOWPARK SVATÝ PETR

Snowpark se nachází ve spodní části černé sjezdovky vedle tzv. malého hanku. Přístup do parku je jak z černé, tak i z červené sjezdovky, nejsnadnější z mezistanice dvousedačkové lanovky. Crossová trať a U-rampa je ve Svatém Petru upravována již od r. 1997. Dnešní snowpark tvoří crossová trať, Big Air skok s odrazy dvou velikostí a v neposlední řadě pravidelně, strojově upravovaná U-rampa. Vše je navrhováno s ohledem na bezpečnost a pro co nejširší využití veřejností. 

O provoz snowparku se starají zkušení zaměstnanci firmy Snowparkdesign, která má v oblasti navrhování a provozování snowparků dlouholeté zkušenosti. Pro strojovou úpravu je k dispozici speciální rolba na stavbu a úpravu snowparků "Parkbully" a speciální rameno na úpravu U-ramp "Pipemagician" od firmy Kassbohrer. 
Zázemí areálu a parametry Big Airu i U-rampy umožňují konání jak závodů Českého poháru a Mistrovství ČR, tak i mezinárodních závodů s účastí jezdců z celého světa. Na základě informací a zkušeností, jak z Evropy tak i ze zámoří a díky stále se rozšiřující základně mladých snowbordistů a freestyle lyžařů, se chceme věnovat provozu snowparku tak, aby poskytoval kvalitní zázemí pro amatérskou i profesionální scénu freestyle disciplín v České Republice. 

SNOWPARK HORNÍ MÍSEČKY

Snowpark se nachází na Horních Mísečkách nad ubytovnami Hořec a Kleč. Velkou výhodou je oddělení prostoru snowparku od sjezdových tratí a vlastní vlek. Snowpark na Horních Mísečkách byl vybudován v roce 2002 a díky maximálnímu využití prostoru je snowpark vhodný jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, což umožňuje pořádání závodů ČP, ale i dalších sportovních a zábavných akcí. Mnozí návštěvníci ocení také polohu na jižním svahu, která zaručuje mnoho slunných dní. Areál Horních Míseček je často pojmenováván jako "Rodinné lyžařské středisko" a v podobném duchu bude provozován snowpark v blízké budoucnosti.  

BURTON SNOWPARK HROMOVKA

Snowpark se nachází v horní části červené sjezdovky Hromovka u výstupu z lanovky, ale je dostupný i z modré sjezdovky Sv. Petru. Celý park je koncipován tak, aby vyhovoval širší veřejnosti a hlavně začátečníkům. Překážky jsou menších velikostí a jejich usazení do sněhu je hlubší, tzn. bezpečnější. Jedná se především o zábavné překážky – různě tvarované a různě velké raily a boxy, které i současně doplňují park ve Sv. Petru. Velkou výhodou snowparku Hromovka je osvětlení a možnost večerního snowboardování a lyžování v osvětleném snowparku.